Ostffyasszonyfa
Templomról

A templom a természetes domborzati képződmény legmagasabb pontján áll, a környező terepszint felett 15 méterrel. Az épület építését 1914-ben kezdték el, de csak 1915-ben fejezték be és 1917-ben szentelték fel. A templomépítés kezdeményezője és fő anyagi támogatója Ostffy Lajos volt. Az építkezés költségeit majdnem teljes egészében önkéntes adományokból fedezték és az adományok nagy része a gyülekezetből került ki.

Az orgonát a Nőegylet vásárolta, míg a toronyóra költségeihez a Dalárda járult hozzá jelentős összeggel. Az oltár közepére festmény helyett egy márványkeresztet helyeztek, melyet Ostffy Miklósné adománya fedezett.

A templommal együtt az Ostffyak új családi kriptája is kialakításra került. A nemesi család ma élő leszármazottai minden évben eljönnek az őseik előtt tisztelegni.

Faluról
Parókiáról